Monika Ciuba - W swoim świecie twórczości

Monika CiubaDrodzy Czytelnicy cyklu „Mieszkańcy z pasją” dzisiaj przybliżamy Państwu osobę Pani Moniki Ciuba, która twierdzi: „ważne w życiu jest żebyśmy robili to, co kochamy i to, co daje nam radość”. Jak zawsze zapraszamy do lektury i obejrzenia prac autorki na Facebooku.

W swoim świecie twórczości
Monika Ciuba
Cykl: Mieszkańcy z Pasją

- Malowanie i szkicowanie towarzyszy mi od dzieciństwa. Dzięki temu mogę się odstresować i zapomnieć choć na chwilę o trudach dnia codziennego – mówi Monika Ciuba, dzisiejsza Mieszkanka z Pasją – Maluję, bo kocham to robić, choć nie mam zbyt wiele czasu aby poświęcić się tej przyjemności – dodaje.
Kim jest Pani Monika? - Jestem skromną osobą, ale pracowitą. Skończyłam szkolę zawodową o profilu sprzedawca i nie kształciłam się dalej. Rozpoczęłam pracę w sklepie. Później zaszłam w ciążę i zajmowałam się wychowaniem córki, która odziedziczyła po mnie zamiłowanie do malowania. To dzięki niej wróciłam do tego rodzaju twórczości.

Joanna Chmielewska - Niczym medytacja

Joanna ChmielewskaPani Joanna Chmielewska, kolejna postać w naszym cyklu „Mieszkańcy
z pasją” przekazuje nam swoje motto: „ Uwierz w swoją moc, zaufaj sobie, wszystko jest możliwe - czegokolwiek pragniesz”. Zapraszamy do lektury.

Niczym medytacja
Joanna Chmielewska
Cykl: Mieszkańcy z Pasją

- Moje pierwsze twórczości zostały uwieńczone na większości ścian w moim domu, co jak można się domyślić, nie było powodem zadowolenia ze strony mojej mamy – mówi Joanna Chmielewska, Mieszkanka z Pasją – Odkąd pamiętam, interesuję się rysowaniem i malowaniem. To, że dzisiaj zajmuję się malarstwem wynikło w sposób naturalny.
Pani Joanna pochodzi z Jelonek, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej. Potem kolejno uczyła się w Liceum Ogólnokształcącym w Pasłęku, ukończyła Studium Nauczycielskie w Elblągu, studia pedagogiczne na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie.

Dla satysfakcji - Marzena Kruszka

Marzena KruszkaPo krótkiej przerwie wracamy do naszego cyklu „Mieszkańcy z pasją”. W dzisiejszym odcinku prezentujemy panią Marzennę Kruszka, która ma wiele pomysłów i chęci na twórczość. Zapraszamy do lektury.

Dla satysfakcji
Marzena Kruszka
Cykl: Mieszkańcy z Pasją

- Od zawsze lubiłam tworzyć, robię to przeważnie dla swojej satysfakcji. Podejmowałam się różnych zajęć, takich jak szycie na maszynie, robienie na drutach i wyszywanie. Od jakiegoś czasu jestem pochłonięta techniką wikliny papierowej i wstążki satynowej. - mówi Marzenna Kruszka, nasz kolejny Mieszkaniec z Pasją.
To także kolejna osoba, która jest samoukiem: – Ukończyłam szkołę kolejową, która nie miała nic wspólnego z twórczością. Poszukiwałam innych ciekawych zajęć, które akurat były w modzie – opowiada – Po pewnym czasie wystawiałam swoje prace na targach w Starym Polu. Miałam także swoje stoisko na dożynkach gminnych w Rychlikach i wystawę autorską w rychlickiej Bibliotece. Za swoją działalność otrzymałam nagrodę pieniężną od starosty Elbląga – dodaje.

Rychliczanka z krwi i kości - Leokadia Żuk

Leokadia ŻukZapraszamy do poznania kolejnej bohaterki naszego cyklu „Mieszkańcy z pasją”, dla której Rychliki są jej miejscem na ziemi

Rychliczanka z krwi i kości
Leokadia Żuk
Cykl: Mieszkańcy z pasją

Z Rychlikami związana jest od zawsze: - Tu się urodziłam, tu skończyłam szkołę podstawową, w której potem pracowałam. Tu się wybudowałam i tu zostaję. To jest moje miejsce na ziemi. - Zaznacza na samym początku Leokadia Żuk.
Po ukończeniu studiów z wychowania przedszkolnego i nauczania zintegrowanego zaczęła pracować jako nauczyciel dzieci najmłodszych w miejscowej szkole. Dzieci kochała od zawsze, bo zawsze ją otaczały. Sama często bawiła się w szkołę. Obecnie jest na emeryturze, ale nauczycielką była z powołania.

Własna wyobraźnia - Halina Zbróg

Halina ZbrógBohaterką piątego spotkania z "Mieszkańcami z pasją" jest pani Halina Zbróg, wieloletnia mieszkanka Rychlik, która maluje sercem poruszonym inspiracją. Zapraszamy do lektury.

Własna wyobraźnia
Halina Zbróg
Cykl: Mieszkańcy z pasją

Z artystami często jest tak, że ze sztuką związani są zawsze – nie tylko wtedy, kiedy odkryją, że im wychodzi. Kiedy mają czas tworzą, czasem odkładają to tworzenie na bok. Dziś przedstawiamy jedną z tych osób, które malują sercem poruszonym inspiracją.
Urodziłam się na Kujawach, po ukończeniu liceum studiowałam w Gdańsku - mówi Halina Zbróg, była dyrektor miejscowej szkoły. - Pracę zawodową rozpoczęłam w Domu Dziecka w Marwicy, po kilku latach zamieszkałam w Rychlikach i tutaj pracowałam jako nauczyciel i dyrektor w Szkole Podstawowej w Rychlikach oraz Gimnazjum w Rychlikach, które organizowałam od podstaw i skąd przeszłam na emeryturę – dodaje.