Danuta Janiszek - Potrzebuję koloru

Danuta JaniszekW dzisiejszym odcinku pragniemy Państwu przedstawić mieszkankę Wysokiej, Panią Danutę Janiszek, osobę ciepłą, skromną i bardzo zdolną, która swoje pasje rozwija i pielęgnuje od dzieciństwa. Zapraszamy do przeczytania artykułu i obejrzenia zdjęć.

Potrzebuję koloru
Danuta Janiszek
Cykl: Mieszkańcy z pasją

- Początkowo – kufer babci, później każda gazeta, w której znajdował się jakikolwiek wzór – przerysowywałam – mówi Pani Danuta Janiszek, mieszkanka z prawdziwą pasją. - Wzór na poduszce u koleżanki, wzór na kapciach - odrysowywałam i starałam się odwzorować. W późniejszych latach prenumerowałam czasopisma ze wzorami różnych robótek ręcznych. Obecnie Internet daje mi nieograniczone możliwości wyszukiwania wzorów – dodaje.

Ludwika Kurst - To bardzo wycisza

ludwika kurstTo już dziesiąty odcinek cyklu „Mieszkańcy z pasją”. Nasza bohaterka – Pani Ludwika Kurst - jest mieszkanką Jelonek. Własnoręcznie stworzone dzieła sprawiają radość nie tylko jej samej, ale również osobom, które są nimi obdarowane. Zapraszamy do lektury.

To bardzo wycisza
Ludwika Kurst
Cykl: Mieszkańcy z pasją

Dzisiejszy artykuł będzie nieco krótszy, nie znaczy jednak, że mniej ciekawy. Pragniemy przedstawić Wam kolejną Mieszkankę z Pasją – Ludwikę Kurst: matkę piątki dzieci i kochającą babcię, która w wolnym czasie hobbistycznie szydełkuje, tworząc… No właśnie. Co takiego?

Monika Ciuba - W swoim świecie twórczości

Monika CiubaDrodzy Czytelnicy cyklu „Mieszkańcy z pasją” dzisiaj przybliżamy Państwu osobę Pani Moniki Ciuba, która twierdzi: „ważne w życiu jest żebyśmy robili to, co kochamy i to, co daje nam radość”. Jak zawsze zapraszamy do lektury i obejrzenia prac autorki na Facebooku.

W swoim świecie twórczości
Monika Ciuba
Cykl: Mieszkańcy z Pasją

- Malowanie i szkicowanie towarzyszy mi od dzieciństwa. Dzięki temu mogę się odstresować i zapomnieć choć na chwilę o trudach dnia codziennego – mówi Monika Ciuba, dzisiejsza Mieszkanka z Pasją – Maluję, bo kocham to robić, choć nie mam zbyt wiele czasu aby poświęcić się tej przyjemności – dodaje.
Kim jest Pani Monika? - Jestem skromną osobą, ale pracowitą. Skończyłam szkolę zawodową o profilu sprzedawca i nie kształciłam się dalej. Rozpoczęłam pracę w sklepie. Później zaszłam w ciążę i zajmowałam się wychowaniem córki, która odziedziczyła po mnie zamiłowanie do malowania. To dzięki niej wróciłam do tego rodzaju twórczości.

Joanna Chmielewska - Niczym medytacja

Joanna ChmielewskaPani Joanna Chmielewska, kolejna postać w naszym cyklu „Mieszkańcy
z pasją” przekazuje nam swoje motto: „ Uwierz w swoją moc, zaufaj sobie, wszystko jest możliwe - czegokolwiek pragniesz”. Zapraszamy do lektury.

Niczym medytacja
Joanna Chmielewska
Cykl: Mieszkańcy z Pasją

- Moje pierwsze twórczości zostały uwieńczone na większości ścian w moim domu, co jak można się domyślić, nie było powodem zadowolenia ze strony mojej mamy – mówi Joanna Chmielewska, Mieszkanka z Pasją – Odkąd pamiętam, interesuję się rysowaniem i malowaniem. To, że dzisiaj zajmuję się malarstwem wynikło w sposób naturalny.
Pani Joanna pochodzi z Jelonek, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej. Potem kolejno uczyła się w Liceum Ogólnokształcącym w Pasłęku, ukończyła Studium Nauczycielskie w Elblągu, studia pedagogiczne na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie.

Dla satysfakcji - Marzena Kruszka

Marzena KruszkaPo krótkiej przerwie wracamy do naszego cyklu „Mieszkańcy z pasją”. W dzisiejszym odcinku prezentujemy panią Marzennę Kruszka, która ma wiele pomysłów i chęci na twórczość. Zapraszamy do lektury.

Dla satysfakcji
Marzena Kruszka
Cykl: Mieszkańcy z Pasją

- Od zawsze lubiłam tworzyć, robię to przeważnie dla swojej satysfakcji. Podejmowałam się różnych zajęć, takich jak szycie na maszynie, robienie na drutach i wyszywanie. Od jakiegoś czasu jestem pochłonięta techniką wikliny papierowej i wstążki satynowej. - mówi Marzenna Kruszka, nasz kolejny Mieszkaniec z Pasją.
To także kolejna osoba, która jest samoukiem: – Ukończyłam szkołę kolejową, która nie miała nic wspólnego z twórczością. Poszukiwałam innych ciekawych zajęć, które akurat były w modzie – opowiada – Po pewnym czasie wystawiałam swoje prace na targach w Starym Polu. Miałam także swoje stoisko na dożynkach gminnych w Rychlikach i wystawę autorską w rychlickiej Bibliotece. Za swoją działalność otrzymałam nagrodę pieniężną od starosty Elbląga – dodaje.