Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Piętnaście tysięcyKoło Gospodyń Wiejskich złotych –tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

 

Konkurs „Co wiem o Januszu Korczaku ojcu cudzych dzieci” - II etap

Konkurs Co wiem o Januszu Korczaku ojcu cudzych dzieciW dniu 6 czerwca 2012 roku w BPG Rychliki odbył się finał gminnego konkursu wiedzy o Januszu Korczaku pt. „Co wiem o Januszu Korczaku ojcu cudzych dzieci”.
Do drugiego etapu zakwalifikowały się 23 osoby. Do konkursu przystąpiło jednak 18 uczestników. Każdy uczeń losował zestaw trzech pytań, na które udzielał odpowiedzi po wcześniejszym przygotowaniu się. Uczestników oceniało jury w składzie:
1. P. Barbara Gołąbek – dyrektor PB w Pasłęku – przewodnicząca
2. P. Bożena Helwak – kierownik GOPS w Rychlikach – członek
3. P. Bożena Miszczuk – nauczyciel z ZS w Rychlikach – członek.

Konkurs „Chomiczek”

Biblioteka Publiczna Gminy Rychliki ogłasza konkurs pt. „Chomiczek” przeznaczony dla dzieci (w wieku od 7 do 12 lat), które potrafią samodzielnie czytać. Ze szczegółami i regulaminem konkursu można zapoznać się w siedzibie BPG Rychliki.
Serdecznie zapraszamy młodych adeptów sztuki czytania do wzięcia udziału w konkursie.

„ Dawno, dawno temu...” konkurs literacki.

„ DAWNO, DAWNO TEMU...” KONKURS LITERACKI NA
NAJCIEKAWSZĄ ZASŁYSZANĄ LUB WYMYŚLONĄ LEGENDĘ ZWIĄZANĄ Z RYCHLIKAMI

Biblioteka Publiczna Gminy Rychliki ma zaszczyt zaprosić Państwa mieszkańców gminy Rychliki do udziału w konkursie literackim pt. „Dawno, dawno temu... najciekawsza wymyślona lub zasłyszana baśń, bajka bądź legenda o Rychlikach”. Jeśli posiadacie Państwo własne lokalne opowieści, baśnie, bajki czy legendy, jeśli posiadacie lekkość napisania własnej opowieści, która w przyszłości może stać się lokalną legendą – serdecznie zapraszamy do nadsyłania swoich prób literackich na adres biblioteki (BPG Rychliki, 14 – 411 Rychliki 104).