Konkurs „Co wiem o Januszu Korczaku ojcu cudzych dzieci” - II etap

Konkurs Co wiem o Januszu Korczaku ojcu cudzych dzieciW dniu 6 czerwca 2012 roku w BPG Rychliki odbył się finał gminnego konkursu wiedzy o Januszu Korczaku pt. „Co wiem o Januszu Korczaku ojcu cudzych dzieci”.
Do drugiego etapu zakwalifikowały się 23 osoby. Do konkursu przystąpiło jednak 18 uczestników. Każdy uczeń losował zestaw trzech pytań, na które udzielał odpowiedzi po wcześniejszym przygotowaniu się. Uczestników oceniało jury w składzie:
1. P. Barbara Gołąbek – dyrektor PB w Pasłęku – przewodnicząca
2. P. Bożena Helwak – kierownik GOPS w Rychlikach – członek
3. P. Bożena Miszczuk – nauczyciel z ZS w Rychlikach – członek.

Konkurs „Chomiczek”

Biblioteka Publiczna Gminy Rychliki ogłasza konkurs pt. „Chomiczek” przeznaczony dla dzieci (w wieku od 7 do 12 lat), które potrafią samodzielnie czytać. Ze szczegółami i regulaminem konkursu można zapoznać się w siedzibie BPG Rychliki.
Serdecznie zapraszamy młodych adeptów sztuki czytania do wzięcia udziału w konkursie.

„ Dawno, dawno temu...” konkurs literacki.

„ DAWNO, DAWNO TEMU...” KONKURS LITERACKI NA
NAJCIEKAWSZĄ ZASŁYSZANĄ LUB WYMYŚLONĄ LEGENDĘ ZWIĄZANĄ Z RYCHLIKAMI

Biblioteka Publiczna Gminy Rychliki ma zaszczyt zaprosić Państwa mieszkańców gminy Rychliki do udziału w konkursie literackim pt. „Dawno, dawno temu... najciekawsza wymyślona lub zasłyszana baśń, bajka bądź legenda o Rychlikach”. Jeśli posiadacie Państwo własne lokalne opowieści, baśnie, bajki czy legendy, jeśli posiadacie lekkość napisania własnej opowieści, która w przyszłości może stać się lokalną legendą – serdecznie zapraszamy do nadsyłania swoich prób literackich na adres biblioteki (BPG Rychliki, 14 – 411 Rychliki 104).

"Mój mały świat wyobraźni” - konkurs.

"Mój mały świat wyobraźni” - konkurs dla przedszkolaków i uczniów klas pierwszych z terenu gminy Rychliki na ilustrację do ulubionej książki.

Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Konkurs polegał na wykonaniu ilustracji (dowolną techniką w formacie nie większym niż A4) do ulubionej książki bądź baśni. Prace należało złożyć w terminie do 23 listopada 2010 r.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się dnia 6 grudnia 2010 r. podczas spotkania autorskiego z Wiolettą Piasecką.