Dziś wszystkMiędzynarodowy Dzień Książki dla Dzieciie książki dla dzieci mają swoje święto! Zostało ustanowione w 1967 i jest obchodzone po dziś dzień z datą 2 kwietnia. To także rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena, którego pamiętamy z dzieciństwa, mówiącego do nas przez strony swoich baśni.
Dziś Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci! Z tej okazji pragniemy złożyć naszym Najmłodszym Czytelnikom niegasnącego zapału do poznawania tych wszystkich światów zbudowanych ze słów, ilustracji i wyobraźni – zarówno autora, jak i waszej.

Czytając książki, poznajemy świat, rozwijamy wyobraźnie, uczymy się języka, którym potem się posługujemy. Poznajemy ekspresję tego języka i kreatywne używanie słów. Książki rozwijają nasze możliwości wypowiedzi, kształtując tym samym nasz charakter. To bardzo ważne w rozwoju dziecka – uczyć się komunikacji ze światem przez zabawę.
Zapraszamy czytelników małych i dużych do naszej biblioteki. Na półkach czekają spragnione kontaktu z człowiekiem bajki i baśnie! Upamiętnijmy ten dzień. Wypożyczmy dziś książkę, którą sami kochaliśmy, kiedy byliśmy jeszcze dziećmi. Z kolei najmłodsi czytelnicy nie muszą szukać w pamięci takich lektur. Zapraszamy do wypróbowania nowych autorów. Kto wie? Może znajdziecie swojego ulubionego pisarza?

Obchodzonym tego dnia zwyczajem jest wspólne czytanie. Zachęcamy rodziców do czytania swoim pociechom, a dzieci do czytania rodzicom lub razem z nimi.
A wszystkim książkom dla najmłodszych życzymy jak najwięcej odbiorców!