Spotkanie z poetąPan Poeta, to autor zabawnych, rymowanych historii, które bawią a zarazem uczą morałem.
Na spotkanie z pisarzem zaproszeni zostali uczniowie klas I – III ze szkoły podstawowej w Rychlikach wraz z wychowawcami i opiekunami. Podczas spotkania, które odbyło się dnia 18 września 2019 roku w naszej bibliotece, Pan Poeta w bardzo interesujący sposób przedstawił swoją twórczość. W trakcie warsztatów autor wykorzystał wiele rekwizytów, które z pewnością pobudziły wyobraźnię dzieci. I tak dzieci karmiły pluszową kurę zdrową żywnością, tworzyły nowy ogon dla pawia, czy też przebierały się w kolorowe fatałaszki, tak jak tytułowa bohaterka jednej z bajek „Kaczka, co przebrała miarkę”.

Opowieści Pana Poety nie tylko rozbawiły małych słuchaczy, ale przekazały im kilka mądrych, życiowych prawd, które warto znać już od najmłodszych lat. Choćby tę, że nieważne jest, jak wyglądamy, ale jacy jesteśmy. I że czasami najdrobniejszy nawet dar ale od prawdziwego przyjaciela, bywa najcenniejszy.
Po spotkaniu, nasz gość wybrał siedem najciekawszych prac plastycznych, spośród siedemnastu, wykonanych przez uczniów klasy pierwszej SP w Rychlikach. Wyróżnione osoby otrzymają nagrody książkowe i dyplomy z autografem poety.

http://www.bn.org.pl/ http://www.bn.org.pl/ www.szukamksiążki.pl

KONTAKT

Biblioteka Publiczna Gminy Rychliki
Rychliki 104
14-411 Rychliki
tel. +48 55 248 82 02
fax. +48 55 248 82 02
email. biblioteka@rychliki.pl
Godziny otwarcia:
pon. - śr. - pt.: 8:00 – 16:00
wt. - czw.: 9:00 – 17:00

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkowników:
1
Artykułów:
221
Odsłon artykułów:
272724
Projekt i realizacja: AK