W tym roku uroczystości związane z obchodami Powiatowego Dnia Działacza Kultury odbyły się 25 maja w Markusach. Z tej okazji przyznane zostały nagrody i wyróżnienia osobom, które   wyróżniają się twórczością artystyczną lub zaangażowaniem w upowszechnianie kultury.
Wśród dwóch osób z powiatu elbląskiego, które w tym roku otrzymały odznakę honorową nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”  była pani Ewa Maciejewska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Rychlikach.

Ewa Maciejewska jest nauczycielem muzyki i plastyki w Szkole Podstawowej w Rychlikach. Jako nauczyciel na terenie gminy Rychliki pracuje 32 lata. W 1999 roku założyła chór szkolny „Harmonetta”, który w pomniejszonym składzie istnieje do dzisiaj. Chór reprezentuje gminę i szkołę na licznych imprezach, uroczystościach, konkursach powiatowych i wojewódzkich.
Zachęca dzieci i młodzież do działalności plastycznej, wykonywania dekoracji, wystaw prac i udziału w licznych konkursach szkolnych, powiatowych i wojewódzkich. Uczniowie biorący udział w tych konkursach, zajmują czołowe miejsca, stosując nowatorskie techniki. Nauczycielka uczestniczy w pracach „Szkolnego Koła Wolontariatu”, gdzie wraz z uczniami wykonuje prace plastyczne, dekoracje imprez oraz oprawę muzyczną.
Od 2017 roku prowadzi zajęcia innowacji muzycznej „W krainie kolorowej muzyki”, która polega na nauce gry na instrumencie na podstawie kolorowych dźwięków. Utworzyła zespół muzyczny grający na „Bum - bum – rurkach”, „dzwonkach ręcznych” w systemie „Chroma Notes”. Zespół ma już na swoim koncie pierwsze występy.

http://www.bn.org.pl/ http://www.bn.org.pl/ www.szukamksiążki.pl

KONTAKT

Biblioteka Publiczna Gminy Rychliki
Rychliki 104
14-411 Rychliki
tel. +48 55 248 82 02
fax. +48 55 248 82 02
email. biblioteka@rychliki.pl
Godziny otwarcia:
pon. - śr. - pt.: 8:00 – 16:00
wt. - czw.: 9:00 – 17:00

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkowników:
1
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
174115
Projekt i realizacja: AK