W czwartek 23 marca 2017 roku BPG Rychliki była organizatorem konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I – III SP w Rychlikach. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze P. Wiesława Piechoty autora wierszy dla dzieci i dorosłych. W konkursie wzięło udział 25 uczestników. Rywalizacja konkursowa przebiegała w trzech kategoriach: uczniowie klasy pierwszej, uczniowie klas drugich i uczniowie klas trzecich. Recytujących oceniało trzyosobowe jury w składzie: autor wierszy P. Wiesław Piechota, metodyk z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu P. Agata Urbańska i była dyrektor szkoły w Rychlikach P. Halina Zbróg. Uczestnicy konkursu byli doskonale przygotowani, a jury miało dużo pracy przy wyłonieniu zwycięzców.

Klasyfikacja w  pierwszej kategorii wiekowej:
1.    Laura Gębska – wiersz pt. „Ananas”
2.    Filip Homza – wiersz pt. „Lizak”
3.    Dawid Podlecki – wiersz pt. „Tata”
 Klasyfikacja w drugiej kategorii wiekowej:
1.    Zuzanna Zasada – wiersz pt. „Laurka”
2.    Zuzanna Żuk – wiersz pt. „Kwiatki Ali”
3.    Zuzanna Wiśniewska – wiersz pt. „Lilie wodne” i Julia Pastuszak – wiersz pt. „Grudzień”
Klasyfikacja w trzeciej kategorii wiekowej:
1.    Michał Tyburski – wiersz pt. „Pomysł Stefcia”
2.    Jakub Hałuszczak – wiersz pt. „Przywitanie wiosny” i Paulina Drzazga – wiersz pt. „Trzy zegary”
3.    Dominik Narwojsz – wiersz pt. „Motylek”.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci dyplomy i nagrody książkowe. Trzy uczestniczki konkursu zostały wyróżnione nagrodą od autora za wprowadzenie wiosennej nuty w nasze spotkanie, a były to: Sandra Filipowicz kl. III za wiersz pt. „Rowerek”, Natalia Zwierzchowska kl. II za wiersz pt. „Mrówki” i Julia Roskowińska kl. II za wiersz pt. „Wróbelek”.Należy podkreślić, że zmagania konkursowe dzieci, obejrzała dyrekcja ZS
w Rychlikach  w osobach P. Alicji Zając – Goszcz i P. Jacka Tuńskiego. Kierownik biblioteki dziękuje wszystkim za obecność: dzieciom za odwagę i wzorowe opanowanie tekstu; wychowawcom – P. Marcie Milewskiej, P. Halinie Bałaban, P. Anecie Wiżyń, P. Joannie Szponar, P. Danucie Kondratowicz – za zaangażowanie i pracę w przygotowanie dzieci; jury za trudną
i odpowiedzialną pracę przy ocenie uczestników konkursu.